У Європарламенті підписали угоду про «безвіз» для України

17 травня у будівлі Європарламенту в Страсбурзі відбулася церемонія підписання рішення щодо надання безвізового режиму подорожей до Євросоюзу для громадян України.

Рішення підписали президент Європейського парламенту і представник мальтійського головування в Раді ЄС. На церемонії присутній президент України Петро Порошенко.

Рада міністрів Євросоюзу 11 травня ухвалила остаточне рішення про надання Україні безвізового режиму. Після підписання законодавчий акт має бути оприлюднений в Офіційному журналі ЄС і фактично «безвіз» набере чинності орієнтовно 11 червня.

В ЄС раніше заявляли, що «безвіз» для українців може запрацювати наприкінці червня. Для безвізових поїздок громадян України необхідно отримати біометричний паспорт.

Угода про лібералізацію візового режиму поширюватиметься на всі країни ЄС, окрім Великої Британії та Ірландії, а також діятиме в країнах шенгенського простору, що не входять в ЄС: Норвегії, Ісландії, Ліхтенштейні та Швейцарії.

Раніше представники української влади висловлювали сподівання, що ЄС може ухвалити надання безвізового режиму Україні до кінця 2016 року. Проте у ЄС заявили, що для України переговори щодо візової лібералізації можуть продовжитися після того, як запрацює механізм припинення «безвізу». У лютому цього року Рада Європейського союзу схвалила механізм, що дозволятиме припинити вільне пересування Шенгенським простором іноземним громадянам у разі стрімкого зростання нелегальної міграції чи інших зловживань «безвізом» тією чи іншою третьою державою з-поміж 60 країн, із якими ЄС має безвізовий режим.

ваша думка про статтю: